CiekaweInformacje.net.pl

Czym jest model SaaS i dlaczego warto z niego korzystać?

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością zarządzania projektami. Jednym z kluczowych działań jest obowiązek zapewnienia sprawnego przepływu informacji oraz bezpieczeństwa danych. Nowoczesne technologie oferują model udostępniania oprogramowania za pośrednictwem internetu — SaaS. Na czym polega i jakie są jego korzyści?

  1. Korzyści wynikające z modelu SaaS?
  2. Jak wprowadzić oprogramowanie SaaS do swojej firmy?

Oprogramowanie software as a service, w skrócie SaaS, to model coraz częściej wykorzystywany w wielu firmach. Polega na dostarczaniu użytkownikom niezbędnego oprogramowania w tzw. chmurze. Korzystanie z programów odbywa się poprzez przeglądarkę internetową. Na jego popularność wpływa przede wszystkim łatwość korzystania. Ma jednak wiele innych zalet.    

Korzyści wynikające z modelu SaaS?

Aplikacje biznesowe utrzymywane w chmurze zapewniają łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju programów z dowolnego miejsca za pomocą przeglądarki internetowej. Nie ma zatem konieczności instalowania zaawansowanych aplikacji na poszczególnych komputerach. Dostęp do oprogramowania jest możliwy dla użytkowników indywidualnych na podstawie subskrypcji opłacanych w formie abonamentu. Zakres aplikacji chmurowych można dopasować do własnych potrzeb biznesowych.

Rozwiązania SaaS pozwalają zachować pełne bezpieczeństwo danych. Są one na bieżąco zapisywane, a dostęp do nich wymaga weryfikacji użytkownika. 

Jak wprowadzić oprogramowanie SaaS do swojej firmy?

Oprogramowanie SaaS można wprowadzić w momencie planowania zasobów przedsiębiorstwa oraz w trakcie działania rozwiniętej już działalności. Specjaliści zajmujący się oprogramowaniem pomogą indywidualnie dopasować rodzaj aplikacji, tak aby wspierały one rozwój firmy i umożliwiały realizację jej celów. Pod uwagę bierze się charakter działalności oraz liczbę użytkowników. Wprowadzenie nowych funkcji bardzo często pozwala na efektywniejsze zarządzanie projektami. 

Decydując się na aplikacje chmurowe, warto sprawdzić dokładnie dostawcę usług. Należy sprawdzić zakres oferowanych działań oraz wsparcia w obsłudze programów. Pozytywne opinie innych użytkowników będą również dobrym źródłem informacji. 

 

Model dostarczania oprogramowania w chmurze to nowoczesne rozwiązania biznesowe, które pozwalają znacznie obniżyć koszty. Aplikacje SaaS umożliwiają przechowywanie danych oraz stały dostęp do aplikacji biznesowych. Całkowity koszt eksploatacji jest zminimalizowany, ponieważ oprogramowanie działa na zasadzie subskrypcji. Usługa powinna być zawsze dokładnie skonsultowana i dobrana indywidualnie do potrzeb użytkowników. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Menu